четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Кукла со ликот на Обама висела од надвозник над автопат

452798_obama-ap_f

Поврзани вести

Кукла со маска со ликот на американскиот претседатл Барак Обама е обесена на надвозник над автопат во Мисури.

Куклата висела на јаже, а автопатот бил за кратко затворен додека експертите проверувале дали истата содржи експлозивбидејќи на неа била забележана сомнителна направа.

Куклата е откриена на надвозник на околу 40 километри од Канзас. Не е познато зошто е сторено ова, а полицијата добила пријава рано наутро.

На куклата не е пронајден експлозив, а истрагата се уште трае.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести