понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Лавица нападна жена во циркус

lav

Последни вести

Лавица нападна жена во циркус во Перу. Дивото животно ја влечело жената низ кафезот триесетина секунди.

Тренерот на лавицата ја повикал жената да биде дел од точката, а никој не се надевал на она што се случило.

Роксана Гевара можела само беспомошно и со страв да се надева дека моќната лавица ќе ја ослободи. Лавицата ја влечела и си поигрувала со неа како да станува збор за кукла, а не за човек.

Погледнете…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести