четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Лавров: САД и ЕУ сакаа да организираат револуција во Украина

Поврзани вести

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека САД и ЕУ во Украина се обиделе да организираат уште една „обоена револуција“, односно неуставна промена на режимот.

– Западот ја користи Украина како пион во својата геополитичка игра, рече Лавров.

Тој додаде дека Украина не треба да биде искористена во геополитичката пресметка на силите, туку треба да послужи како спојка.

Лавров потенцираше дека нема причини да не верува дека „САД го водат шоуто во Украина“.

Видеото можете да го погледнете овде.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести