сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Лекарите му извадија 80 заби!

zabi

Последни вести

Верувале или не, доктори од Индија на дете му извадија 80 заби.

Операцијата траела четири часа, пишува Индепендент.

-Пациентот не посети пред пет дена со аоцес во горната вилица. По истражувањата откривме дека има 80 заби, коиподоцна ги отстранивме, вели еден од лекарите.

Одонтома е редок вид на тумор составен од нормални забни ткива кои израснале на неправилен начин.

Детето моментално закрепнува по операцијата.

Најчитани вести