вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Летечко доставување пици во Русија

pica

Поврзани вести

Летечко доставување на пица во Русија. Сопственикот на ланец пицерии во северна Русија решил да направи нешто интересно за своите клиенти, на што досега никој пртходно не се сетил.

Сега доставувачите нема да заглавуваат во сообраќајниот метеж за некаде да ја однесат нарачаната пица, туку брзо и едноставно по воздушен пат пицата ќе дојде во рацете на оној кој ја нарачал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести