сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Лондон во иднината

Ултра модерни патеки за сите вљубеници во велосипедизмот во Лондон.

avtopat-za-velosipedi1

Поврзани вести

Познатиот архитект Сем Мартин предложи проект наречен SkyCycle кој претставува автопат за велосипеди со цел да го олесни транспортот и намали емисиите на стаклена градина во оваа светска метропола.

Овој проект е претставен за да се зголеми квалитетот на живот во Лондон и да се охрабри нова генерација на велосипедисти да излезат на улиците на Лондон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести