четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

ВИДЕО: Лоповите на СДСМ крадат имот на граѓаните

Освен што демолираа, кршеа, упаднаа во туѓ имот и тепаа полиција, насилниците на СДСМ и СОРОС, вчера извршија и тешка кражба.

huligan-krade-kompjuter-640x340

Последни вести

Тие украдоа лап-топ од канцеларијата на претседателот Ѓорѓе Иванов и со тоа се пофалија на социјалните мрежи. Народната канцеларија на Иванов е имот на македонските граѓани. Хулиганите на СДСМ крадеа од нив.

Поканата за присуство на овој насилен протест до членовите на СДСМ ја испрати Саша Богдановиќ, директор на Паркинзи-Центар и лидер на општинската младина на партијата на Заев.

sasa-pokana-protest

Горд на насилните протести, потоа и самиот се пофали на социјалните мрежи.

sasa-bogdanovik-protesti

Најчитани вести