вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Лудачко возење на снег на автопатот Тетово – Скопје

sneg

Последни вести

Скопски Албанец сее страв на автопатот Тетово – Скопје. Додека државата се мачи да ги оспособи патиштата, тој на снегот вози со неверојатна брзина од 140 километри на час, објавува порталот на албански јазик „Алмакос“.

Најчитани вести