петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Лудило во САД, шестгодишник обвинет за сексуално злоставување

Невиниот детски бакнеж скапо го чинеше едно шестгодишно момче од Колорадо.

hanterjelton

Поврзани вести

Хантер Јелтон, шест годишно момче од Канон сити во Колорадо ја заработи својата прва казнена пријава, и тоа за сексуално злоставување.

На часот по музичко во рака ја бакнал соученичката, која подолго време му се допаѓала.

Неговата мајка изјавила дека Хантер не ни го разбира зборот секс, а училиштето го обвинуваат за злоставување, иако само ја бакнал во рака соученичката во која бил заљубен подолго време.

„На девојчето тоа не му сметало, но другите деца кои го виделе и раскажале на учителката. На разговорот кај директорот прв пат слушнав дека го обвинуваат мојот мал син за сексуално злоставување“, рекла таа која признала дека нејзниот син понекогаш е проблематичен и темпераментен и дека бакнал девојче и во образ на училиште. Но, таа потенцира дека пријавата за сексуално злоставување е престрога.  Таа моли да се тргне таа нелогична тужба од неговото досие која ќе го прати цел живот.

Но, од училиштето не мислат така. Тие велат дека неговото однесување може да се протолкува како сексуално вознемирување и дека казната е потреба за да се спречат пострашни инциденти во иднина.  Родителите на девојчето се согласуваат со одлуката на директорот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести