среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Луѓето во паника, поплавите предизвикаа хаос во Бугарија

bugarija

Последни вести

По Србија, БиХ и Хрватска од поплави е зафатена и Бугарија.

Поплавите одзедоа најмалку 12 животи, а овие фотографии го прикажуваат ужасот со кој се соочуваат граѓаните на нашата соседна земја.

По поплавите улиците се преполни со отпадоци, искршени автомобили, урнати дрвја, а граѓаните се во шок. Бугарскиот премиер поплавите ги оцени како една голема трагедија.

b1

b2

b3

b4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести