понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Мачка патриот – став мирно на руската химна

mace

Поврзани вести

Мачката од оваа видео или е патриот во душа или пак сопственикот ја има совршено издресирано.

Штом ќе ја чуе химната на својата татковина Русија, оваа бело маче со крупни очи веднаш застанува во став мирно и така ја слуша целата мелодија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести