вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

(ВИДЕО) Мадрид: Фабриката на Кока- Кола нападната со молотови коктели

molotovkoktel

Поврзани вести

За време на штрајкот на работниците, непознато лице фрлило пет молотиви коктели кон фабриката Кока-Кола.

Според шпнаската полиција неидентификувано лице фрлило пет молотови коктели на влезот на фабриката на Кока-Кола во предградие на Мадрид, по што побегнало.

Во нападот нема повредени, а пред фабриката околу 200 работници протестираат поради планот на компанијата да затвори четири од своите 11 фабрики и да отпушти 1.235 работници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести