четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Маестрална изведба на химната од Калиопи

kkaliopi-himnaa

Последни вести

Пред преполната сала во спортскиот центар „Борис Трајковски“, маестралната Калиопи вчера ја испеа македонската химна.

На масовниот собир каде премиерот Никола Груевски испрати моќни пораки по повод актуелната политичка состојба, Калиопи со прекрасна изведба ги разбуди чувствата кај сите присутни.

Најчитани вести