понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Магичното зајдисонце во Њујорк

z

Поврзани вести

Менхетанскиот солстициј, моментот кога сонцето совршено се израмнува со улиците во Њујорк и неговите зраци се вкрстуваат со градот во права линија од запад кон исток остава без зборови.

z1

Овој феномен може да се види два пати годишно, во мај и јули.

z2

Овој јули погледот привлече голем број на луѓе кои со соите камери сакаа да го овековечат ова ретко и посебно зајдисонце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести