вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Мајк Скот зборува македонски, Антиќ му е учител

antic

Поврзани вести

Првиот Македонец кој некогаш играл во НБА лигата, Перо Антиќ, го учи неговиот соиграч, Мајк Скот, од тимот на Атланта Хоукс да зборува македонски.

Погледнете го видеото!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести