среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Мајли Сајрус оди во затвор – Го избришала задникот со мексиканското знаме

majli

Последни вести

Изгледа дека младата контроверзна пејачка Мајли Сајрус ќе заврши во затвор. Но, не поради својата музика, туку поради скрнавењето на знамето на Мексико.

На настапот во Монтереј, Мексико, еден од танчарите кој настапувал со Мајли, го искористил мексиканското знаме да го „избрише“ задникот на скандалозната пејачка.

Иако тоа е дел од нивната кореографија, мексиканските власти се навредиле поради користењето на нивните национални симболи на тој начин.

Поради тоа, Мајли Сајрус изгледа ќе мора да плати казна од 1.200 долари и да „одлежи“ 36 часа во мексиканскиот затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести