Спорт

ВИДЕО: Мајсторијата на Станиќ и Манасков

ВИДЕО: Мајсторијата на Станиќ и Манасков

Познавањето на соиграчите, добрата уиграност и брзото размислување синоќа резултираат со еден од најубавите голови во ракометот. Погледнете ја мајсторијата што голманот Дарко Станиќ и крилото Дејан Манасков од вчерашниот натпревар на Металург против дански Колдинг.