понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Македонец од Канада си го убил пријателот за куче

boris-panovski-foto-facebook-1411293042-572159-620x360c1-540x313

Последни вести

Канадската полиција објави потерница по Борис Пауновски, 70 годишен фризер и одгледувач на кучиња во Торонто, поради убиство на неговиот пријател Донат Фриг исто така одгледувач на кучиња, пренесе порталот Први.мк.

Крвавата пресметка меѓу нив се случила минатиот викенд кога се одржувал натпревар на кучиња. Пауновски не бил повикан, но упаднал на натпреварот. Тој го пресретнал пријателот Фриг кој бил со сопругата, започнал кавга со нив и потоа пукал во нив. Тешко повреден Фриг бил префрлен во болница каде што починал. Неговата сопруга исто така била ранета.

Кандаската полицијата вчера на прес конференција го соопшти идентитетот на осомничениот.

Тие се сомневаат дека Пауновски можеби и побегнал во Македонија или во некоја друга балканска земја.

„Се работи за опасна личност“ изјавија од полицијата .

Пауновски уживал имиџ на плејбој. Тој во 90 тите години имал успешен бизнис со својот фризерски салон . Се познавал со Фриг од 2000 година .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести