недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Македонец убиен во Австралија, телото пронајдено во џунгла

dzon

Поврзани вести

Македонецот Џон Гашовски е пронајден мртов во Австралија. Неговото безживотно тело било пронајдено на планински пат во џунглата покрај Џамберо, со неколку куршуми во главата.

Неговата сопруга вели дека не може да поверува дека некој можел да го убие нејзиниот сопруг, бидејќи тој бил грижлив татко и добар сопруг.

Таа додава дека немало никакви знаци дека Џон имал проблеми со некого. Тие се чуле изутрината, а тој и рекол дека ќе се врати до вечерта.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести