недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видео: Македонија во Катар 2015

Screenshot_1

Последни вести

Пред девет дена започна Светското ракометно првенство за мажи во Катар.

Македонија досега од пет одиграни наптревари има четири победи и само еден пораз.

Како нашите ракометари, така и познатата македонска фаланга се вистинска атракција и на ова Светско првенство.

Пред неколку минути на јутјуб се појави видео со најдобрите моменти досега на Светското првенство.

Погледнете го и уживајте

Најчитани вести