среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

ВИДЕО: Македонската полиција повторно мета на активистите на СДСМ и СОРОС

За потсетување, на почетокот на мај минатата година во протестите пред Владата кои ги организираше опозицијата поддржана од невладините на СОРОС повредени беа 38 полициски службеници

napad-policija-640x341

Поврзани вести

Демонстрантите предводени од лидерот на СДСМ, Зоран Заев и највисокото партиско раководство повторно удрија по по македонската полиција.

Ваквото однесување е честа слика на опозициските демонстранти. За потсетување, на почетокот на мај минатата година во протестите пред Владата кои ги организираше опозицијата поддржана од невладините на СОРОС повредени беа 38 полициски службеници, пишува Курир.

Многубројните фотографии и видео снимки кои се појавија сведочеа дека полицијата беше брутално нападната од демонстрантите со безброј тврди предмети, меѓу кои камења и шипки. Хулиганите се обидоа да повредат и полициските службеници со контејнер. Сценарио познато видено, сценарио кое активистите на СДСМ и СОРОС продолжуваат да го спроведуваат.

ВИДЕО: А1он.мк

 

Најчитани вести