среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ВИДЕО: Малата сликарка која воодушевува со своите дела

Неверојтна уметност од мало девојче.

aeluta

Поврзани вести

Има само седум години, а веќе ја сметаат за една од најталентираните уметници.

Австралијанката Аелита почнала да црта пред да наполни една година.

Пред три години имала изложба во Њујорк, а сликите се продале со неверојатна брзина.

Погледнете го ова мало уметничко чудо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести