понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Малку фалеше авионот да падне врз публиката

avion

Поврзани вести

Воен авион Ф16 за малку ќе се срушел врз граѓаните во Линколн, Англија, кои дошле да го гледаат аеромитингот.

Воениот авион почнал да паѓа, движејќи се директно кон публиката која стоела во близина на пистата. Пилотот за среќа во еден момент успеал да го исправи леталото и со тоа избегнал огромна трагедија.

Она што е сигурно е дека посетителите имале навистина голема среќа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести