Спорт

ВИДЕО: Мало дете си поигра со Џо Харт

ВИДЕО: Мало дете си поигра со Џо Харт

Интересен детал пред почетокот на натпреварот помеѓу екипите на Сити и Вест Хем. Имено, пред стартот на натпреварот едно од дечињата кои излегуваат на теренот заедно со фудбалерите не сакаше да му пружи рака на Џо Харт и притоа на специфичен, детски начин го насамари. Овој настан неодоливо потсетува на ситуацијата од пред неколку години кога едно момче кое навива за Челси пред натпреварот со Ливерпул го насамари Стивен Џерард.

Sportmedia.mk