вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Мало дете си поигра со Џо Харт

111111

Поврзани вести

Интересен детал пред почетокот на натпреварот помеѓу екипите на Сити и Вест Хем. Имено, пред стартот на натпреварот едно од дечињата кои излегуваат на теренот заедно со фудбалерите не сакаше да му пружи рака на Џо Харт и притоа на специфичен, детски начин го насамари. Овој настан неодоливо потсетува на ситуацијата од пред неколку години кога едно момче кое навива за Челси пред натпреварот со Ливерпул го насамари Стивен Џерард.

Sportmedia.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести