петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

(ВИДЕО) Манекен од Босна во спот на Лејди Гага

Ајдин во 1999 година како дестгодишно момче го напушти родниот Мостар со родителите и двајцата браќа и во потрага по подобар живот заминува во Америка.

lejdi gaga

Поврзани вести

Во новиот спот на Лејди Гага која сама го режираше, се појавува Ајдин Сефер, момче кое потекнува од Босна.

Пејачката пред некој ден објави спот за новиот сингл “G.U.Y” од нејзиниот последен албум „Artpop”. Во него, накратко се појавува Ајдин кој ужива во заведувањето на Гага.

Ајдин во 1999 година како дестгодишно момче го напушти родниот Мостар со родителите и двајцата браќа и во потрага по подобар живот заминува во Америка.

Семејната трагедија, губењето на таткото го зацврсти во намерите да се бори и да чекори по патот кон успехот. Неговиот сон биле манекенството и шоубизнисот.

Работел како модел во  „Matthew agency Michigan”, знаел дека може и повеќе и одлучил да се отсели во Холивуд каде што успехот не изостанал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести