четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

(ВИДЕО) Михајловски: Стојанче Ангелов боледува од пост-воен синдром, само не е свесен

toni

Последни вести

Во синоќешното издание на „24 Анализа“ на ТВ „24 Вести“ за актуелните политички ситуации дебатираа актерот Тони Михајловски и  Искра Гешоска, претседателката на „Јадро“, асоцијација на независната културна сцена.

Михајловски во дискусијата се осврна и на нискиот морал на тогашната власт која ги маргиналиизрала бранителите во конфликтот од 2001 година, одбивакји да го исполни ветувањето кое им било дадено во однос на вработување. Напротив, голем дел од нив биле избркани од работа, а многумина останале и незгрижени иако им била потребна медицинска помош, како жртви на пост – воениот синдром. Михалловски, посочи дека најверојатно и генералот Стојанче Ангелов боледува од овој синдром, само што не бил свесен за тоа.

Погледнете го видеото:

Најчитани вести