Балкан

ВИДЕО: Министер камен пијан држи говор

ВИДЕО: Министер камен пијан држи говор

Министерот за финансии на Република Српска, Зоран Тегелтија доживеа невиден срам откако камен пијан одржа говор пред своите поддржувачи.

Тој сакајќи да покаже дека неговиот партиски шеф Милорад Додик не е единствен што умее да ги забавува луѓето, се качил на маса и почнал да зборува неразбирливи работи.

– Јас пораснав со вас, растевме заедно, јас ве сакам. Го сакам своето село толку колку што го сакам….и потоа на цел глас вика нешто што не се разбира.

Погледнете го видеото кое доживеа огромно внимание на Јутјуб.