среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Министер камен пијан држи говор

pijanmin

Поврзани вести

Министерот за финансии на Република Српска, Зоран Тегелтија доживеа невиден срам откако камен пијан одржа говор пред своите поддржувачи.

Тој сакајќи да покаже дека неговиот партиски шеф Милорад Додик не е единствен што умее да ги забавува луѓето, се качил на маса и почнал да зборува неразбирливи работи.

– Јас пораснав со вас, растевме заедно, јас ве сакам. Го сакам своето село толку колку што го сакам….и потоа на цел глас вика нешто што не се разбира.

Погледнете го видеото кое доживеа огромно внимание на Јутјуб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести