четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Мироточење на икони во Русија и Украина – предзнак за несреќа?

ikonasolzi

Поврзани вести

Во Русија и Украина во неколку храмови истовремено од иконите почнало да тече миро, за свештениците и народот тоа е знак дека пред нив е нова трагедија.

Според верниците вакво масовно течење на миро од иконите е забележано во пресрет на некои големи катастрофи, на пример истот се случувало пред големата револуција во 1917 година.

Ова појава е забележана во неколку градови во Русија и Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести