петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Видео: Мислел дека е доволно далеку но…

kamencuga-milio-je-da-se-nalazi-dovoljno-daleko-1404149653-526305

Последни вести

Снимката која се појави на интернет е доказ дека Чешка би требало да ги ревидира прописите кои се однесуваат на безбедната далечина на граѓаните кои се наоѓаат на места на демолирани објекти.

Една група луѓе кои се собрале да го надгледува рушењето на фабрика за текстил и на прв поглед изгледа дека е доволно далеку од местото на рушење, поради што веројатно не очекувале во нивниот правец да долета проектил.

На снимката се гледа како камен лета во правец на мажите и како за влакно се избегнува несреќа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести