среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

ВИДЕО: Мистерија во Пловдив, погледнете што снимиле

m

Последни вести

Медиумите ширум светот ја пренесоа веста за необичната случка во Пловдив во соседна Бугарија.

Имено станува збор за фотографија на вонземјанин сликана од туристи.

Тие пешачеле во близина на Јиндола, голема ливада меѓу планината Рила и Родопските планини, околу која постои и митолошка волшебна приказна.

Погледнете…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести