понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Мистериозен тунел откриен во Нови Сад

v158933

Поврзани вести

Мистериозен  тунел е откриен во Нови Сад од страна на работници.

Наводно станува збор за стар канализациски колектор изграден кон средината на 20 век, пред да се вградуваат азбестно-бетонски цевки во Нови Сад.

Денеска ќе се утврдува дали би требало да се почен со ископување за да се утврди каде води тунелот или пак ќе биде затворен.

Сепак, некои сметаат дека во прашање е легендарна мрежа на тунели кои од Петроварединската тврдина воделе до Нови Сад и други околни места.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести