понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Могерини низ солзи ги коментираше настаните во Брисел

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини изјави дека денеска е тажен ден за Европа по нападите во Брисел, во кои загинаа најмалку 21 лице.

brisel-mogerini

Поврзани вести

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини изјави дека денеска е тажен ден за Европа по нападите во Брисел, во кои загинаа најмалку 21 лице.

Ова е многу тажен ден за Европа. Европа и Брисел ја чувствуваат истата болка, која Блискиот исток ја преживеал и продолжува да ја преживува секојдневно, истакна Могерини која се наоѓа во Аман.

Инаку, Могерини ја прекина прес-конференцијата откако низ солзи ги коментираше настаните од Брисел,

Таа држеше заедничка прес конференција со Министерот за надворешни работи на Јордан, Насер Јудех.

Најчитани вести