понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Видео: Момче спаси девојче од дожд од куршуми во Сирија

heroj-300x160

Последни вести

Најголемиот херој во Сирија е ова мало момче кое трча среде пороен дожд од куршуми, за да спаси девојче што се крие зад уништен автомобил.

И не само што е неверојатно храбар, туку е и многу паметен. Во еден момент, тој легнува на земја и се преправа дека е мртов за да не пукаат на него. Зарем не заслужува орден на храброста?

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести