сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Момчето кое ќе го наследи кралот на попoт

Млад Кананѓанец воодушевува со својот глас, според многумина идентичен со кралот на попот, легендарниот Елвис Присли.

elvismalkanada

Поврзани вести

Шеснаесетгодишниот Давид Тибаулт ги оставил со подзинати усти многубројните слушатели на радио станицата “102,1 CKOI Québec”, откако ја запеал песната “Blue Christmas” од Елвис Присли.

За него велат дека е ѕвезда која го очекува блескава кариера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести