понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Момчиња од Русија се качија на врв на нуклеарен реактор

rus

Последни вести

Пет момчиња од групата Трагачи по адреналин од Санкт Петербург во саботата вечерта успеале да влезат во високо безбедната нуклеарна централа Ленинград, а сето тоа дури и го снимиле со GoPro камера.

Петте млади момчиња се искачиле на недовршениот покрив на новиот реактор на централата и на кулата за ладење, висока 150 метри.

Тие успеале да влезат и излезат од објектот, а притоа да не бидат забележани.

Најчитани вести