четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Видео: Мртво тело на Македонец пронајдено кај Кукуш

ekipi-izletano-500

Последни вести

Тело на македонски државјанин, кој од пријател бил пријавен за исчезнат, е пронајдено во бездна во близина на Кукуш.

Според причните информации од грчката полиција, двајцата македонски државјани патувале кон Кукуш. Од силното невреме невреме излетале од патот и со возилото паднале во голема бездна, а телото на загинатиот го извлекле полициски спасувачки служби помогнати од пожарникарски екипи.

ekipi-izletano1-500

Најчитани вести