вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Видео: Мундијалот во Бразил и на Обама му е главна преокупација

BO

Поврзани вести

Претседателот на САД, Барак Обама, вчера во својот авион одејќи на политички собир во Минеаполис, го гледал натпреварот на репрезентацијата на САД со Германија кој се играше на Мундијалот во Бразил.

Првата тема во неговиот говор било токму Светското првенство и поразот од Германија, а, потоа и им честитал на фудбалерите кои одично ја поминале „групата на смртта“.

„Иако загубивме од Германија, сепак и понатаму имаме шанси да го освоиме трофојот и да бидеме светски прваци во фудбал“, изјавил Обама.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести