петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: МВР заплени 295 кутии цигари

cigari

Поврзани вести

МВР заплени 295 кутии цигари со македонски бандероли на граничниот премин Делчево.

Цигарите биле запленети при рутинска контрола на автомобил со делчевски таблички, управувано од А.Ц.(28) од Делчево. Цигарите биле сместени во специјално изработен бункер под задното седиште од возилото.  Пронајдените 295 кутии цигари се со македонска бандерола и се од марка “Јорк” (99 кути), 79 кутии марка “ЛД”, 67 кутии марка “Родео” и 50 кутии марка “Дива слимс”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести