петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Видео: На малата хаска, скалите и се најголем непријател

o-HUSKY-PUPPY-VS-STAIRS-facebook

Последни вести

Веројатно безброј пати во денот се симнувате по скали и на тоа не му придавате некакво значење, но за малите животни овие скали можат да бидат многу застрашувачки. Малата хаска Дакота е навистина преплашена од нив.

Нејзиниот сопственик Пол, дава се од себе да и покаже дека нема никаква опасност, користејќи гранули како награда за секоја симната скала. Но, изгледа дека нема голем успех во тоа, Дакота не му верува и одлучува да остане на безбедно место, на врвот на скалите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести