недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: На меч со Ливерпул му падна периката?!

perika

Последни вести

Бизарен момент се случил на фудбалскиот натпревар од Лига купот во Англија меѓу екипите на Боурмут и Ливерпул.Ливерпул го доби мечот со 3:1 против тимот од втората англиска лига во четврт-финалето од купот.

Но, за бизарниот момент од натпреварот се погрижи домашниот одбрамбен играч Бејли Каргил, кому во еден момент додека ја водел топката на средината од теренот, од главата му паднала периката.

Но, сите биле збунети од проста причина што нему и воопшто не му фали коса, па останува нејасно зошто носел перика.

Најчитани вести