Спорт

Видео: Акција од фудбалските учебници на новајлијата Еибар

Видео: Акција од фудбалските учебници на новајлијата Еибар

Атлетико Мадрид потешко од очекувањата успеа да ја совлада екипата на Еибар во синоќешниот натпревар од шпанската Примера, од кој сигурно пристигна еден од најубавите погодоци овој викенд.

Тој беше дело на новајлиите во Ла Лига, кои со акција од фудбалските учебници го збунија актуелниот шампион на Шпанија, а стрелец на прекрасниот погодок беше Абрахам.