четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Видео: Акција од фудбалските учебници на новајлијата Еибар

eibar-gol-atletiko

Последни вести

Атлетико Мадрид потешко од очекувањата успеа да ја совлада екипата на Еибар во синоќешниот натпревар од шпанската Примера, од кој сигурно пристигна еден од најубавите погодоци овој викенд.

Тој беше дело на новајлиите во Ла Лига, кои со акција од фудбалските учебници го збунија актуелниот шампион на Шпанија, а стрелец на прекрасниот погодок беше Абрахам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести