петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Начекал тенк среде улица во Украина, па решил да го проба!

Degman

Поврзани вести

Еден случаен минувач кој здогледал тенк оставен среде улица во Украина, решил да го испроба. Тенкот бил полн со гоиво и подготвен за возење.

БМП тенкот според извештаите на украинските медиуми бил оставен на улица во близина на Мариупол во Украина, пренесува Јалопник. Тенкот бил полн со гориво и во потполност натоварен. Погледнете што се случува по 50 секунди, кога некој очигледно пронајде прекинувач за пукање гранати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести