сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Над илјада живи риби паѓалe од небо

ribe

Поврзани вести

Во едно село на западот на Шри Ланка буквално од небо паѓале живи риби.

Според зборовите на мештаните, рибите биле со должина од 5 до 8 сантиметри, а претпоставуваат дека ова се случило по торнадото кое ги исфрлило од морето.

Во овој дел на земјата торнадото и циклоните се чести и не е ретка појава да се исфрлат риби од морето.

Кога се се завршило, тие ги собрале рибите од земјата, вкупно имало 50 килограми, ги исчистиле и ги изеле.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести