петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Најблиската средба со кит!

kit_1406144065_670x0-670x325

Последни вести

Мажот и жената од оваа висео снимка очигледно се луѓето кои ја имале најблиската средба со кит.

Тие засекогаш ќе ја паметат вечерта кога решиле да одат да гледаат китови.

Кајакарите веслале околу јато китови во близина на аргентинскиот град Пуерто Мадрин.

Набрзо после тоа нештата стануваат драматични: еден од китовите решава да им пријде и да ги подигне заедно со кајакот над водата. Во описот на видеото пишува: „Додека ги гледавме еден од китовите тргна кон нас и не подогна. Неверојатно, се е во видеото!“

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести