понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Најдобрите поени на Ѓоковиќ во 2014 година

nole-500

Последни вести

Новак Ѓоковиќ во 2014-та година освои седум АТП титули, а меѓу нив се Вимблдон и завршниот Мастерс во Лондон.

Српскиот тенисер годината ја заврши на првото место на АТП листата. Ѓоковиќ освои седум АТП титули, меѓу кои се Вимблдон и завршниот Мастерс во Лондон.

На социјалните мрежи се појави видео со 10-те најдобри поени на српскиот тенисер за годината што измина.

Најчитани вести