вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Најдобро одигран џаив во Танц со Ѕвездите

Танцот кој го воодушеви жирито.

tancsozvedite

Поврзани вести

Водителот Атанасовски воодушевува со своите танчарски способности.

Радио и ТВ водителот, Димитар Атанасовски и неговата партнерка Јована Василева на публиката која го следи шоуто Танц со Ѕвездите минатата емисија според зборовите на жирито и го подарија најдобро одиграниот “Џаив” во двете сезони на шоуто.

И во претходните емисии изненадуваа со кореографиите за танцовите задачи, а овој пат покажаа дека џаивот навистина им прилега на нивните весели карактери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести