среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ВИДЕО: Најмалку осум украински војници повредени во Славјанск

ukraina protest zapalena

Поврзани вести

Најмалку осум украински војници се ранети во борбите во близина на Славјанск.

Украинскиот министер за внатрешни работи Арсен Аваков и командантот на Националната гарда на Украина, Степан Полтора се наоѓат во Славјанск.

Според Аваков, противникот користи тешка артилерија. Тој исто така тврди дека меѓу напаѓачите на украинските војници имало и Чеченци.

Украинските војници веќе ја зеле под контрола локалната телевизиска кула, по што е обновено емитувањето на украинските канали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести