понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Најскапата куќа во светот

Ова е листа на најскапите куќи кои се ставени за пазарот за следната година.

londonkuka

Поврзани вести

Најскапата куќа во светот е сместена во Лондон во близина на кралската палата и чини „само“ 250 милиони фунти или 300 милиони евра.

Но, за разлика од другите скапи имоти, овој нема ниту прекрасна градина, ниту базен, но градот и големината влијаат на цената.

Никој не знае кој ќе ја има среќата најскапата куќа во светот да ја нарече свој дом.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести