сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Најскапите видео записи во историјата на музика

Колку пари чинат музичките спотови на славните ѕвезди?

video

Поврзани вести

Еден музички спот може да ја врвне или да ја уништи кариерата на музичарите, а тие многу добро го знаат тоа. Сакајќи себеси да се постават на врвот на листата на најдобрите и најуспешните, пејачите и музичарите не штедат кога се работи за снимање на спот.

Стремејќи се за подобар квалитет, поголема популарснот и позитивни коментари, кои ќе придонесат за зголемување на бројот на обожаватели, пејачите трошат милиони на своите спотови, секој поскап, поразличен, поуникатен,позабавен, поегзотичен или ексцентричен.

Ова е листата на седумте најскапи музички спотови кои се снимени:

Michael и Janet Jackson, “Scream” (1995)- 7 милиони долари

Britney Spears, “Work B…” (2013)- 6,5 милиони долари

Madonna, “Die another day” (2002)- 6,1 милиони долари

Madonna, “Express yourself” (1989)- 5 милиони долари

Madonna, “Bedtime Story” (1995)- 5 милиони долари

Michael Jackson, “Black or White” (1991)- 4 милиони долари

Puff Daddy, “Victory” (1998)- 2.7 милиони долари

 

На листата доминираат покојниот Мајкл Џексон и Мадона, па не ни чудно што ги нарекуваат кралот и кралицата на попот. Очигледно дека тие ја откриле тајната на успехот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести