недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Најсмешните и најнеобичните имиња на градови во Америка

Градот на магијата, Дедо Мраз, Диско, Гас, Сообраќајка, Блиц, Досада, Малата Мисирка, ова се најчудните имиња на градови во Америка.

gradovivousa

Поврзани вести

Дали би сакале да живеете во град кој се вика Божик или Хигиена? – Звучи како шега, но овие градови навистина постојат, секако во Америка.

Во секоја американска држава има по некој град со мошне необично име, како Градот на магијата, Дедо Мраз, Диско, Гас, Сообраќајка, Блиц, Досада,  па дури и Малата Мисирка. А верувале или не, во Мичиген има град кој се вика Пекол и Мјам Мјам во Пенсилванија„

Погледнете ги најнеобичните имиња на градови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести